SÁRKÁNY STADION-Budapeszt

Stadion Smoka -Smocza Jama to stadion piłkarski wybudowany w roku 1920, na obrzeżach Budapesztu we wsi Kispet, co tłumaczy się jako Mały Peszt.
Na co dzień jest siedzibą drużyny Budapest Honvéd FC. W dniu budowy stadion nie był najnowocześniejszym obiektem. Wystarczy powiedzieć, że pomiędzy szatniami dla gości i gospodarzy była wspólna łaźnia, stanowiska komentatorów sportowych znajdowały się tuż przy linii bocznej, gdzie komentujący zawody stali na platformach, które utrudniały śledzenie zawodów z trybuny.
Po otrzymaniu organizacji Mundialu przez Austro-Węgry, obiekt został zgłoszony na listę Stadionów XXI MUP. Wiązało się to z pracami modernizacyjnymi na obiekcie. W wyniku tych prac została zwiększona pojemność stadionu do 25 000, powstały specjalne miejsca dla komentatorów oraz osobne łaźnie. Obiekt ma także swój lekarski gabinet. Na północnej trybunie ulokowano lożę honorową, zwana „królewską”.
Ale prawdziwą dumą stadionu jest sztuczne oświetlenie, które powstało przy pomocy cesarskiego i królewskiego korpusu pionierów.
Władze stadionu mają nadzieję, że spełni on dobrze swoją rolę jako gospodarz grupy B. Kibice na Sárkány Stadion oprócz meczów grupowych zobaczą ćwierćfinał, półfinał i mecz o III miejsce.

(BvT)