LEMBERG SPORTPARK -Lwów

Park Sportowy we Lwowie (Lemberg SportPark)pod tą mało futbolową nazwą skrywa się jeden z ładniejszych obiektów sportowych Monarchii.
Stadion wielofunkcyjny, wybudowany w latach 1919/20 ze składek polskich sportowców i kibiców, mieszkańców miasta Lwów. Budowę obiektu wsparł swoimi funduszami trener Pogoni Lwów, Michał F. Lubomirski-Lisewicz, polski szlachcic, obywatel Rzeczpospolitej Obojga Narodów, osoba znana i lubiana nad Dunajem.
Stadion przewidziany na 10 000 miejsc, po koniecznych modernizacjach może pomieścić o 5 000 więcej.
Posiada dwie zadaszone trybuny. Miejsca za bramkami są niezadaszone, więc warto śledzić pogodę.
Główne wejście na stadion strzegą marmurowe posągi dwóch lwów, nad główną bramą zaś umieszczony jest herb miasta z dewizą Semper fidelis. Obok umiejscowiony jest herb rodowy rodu Lubomirskich-Lisewicz. Kibice Pogoni lubią i umieją manifestować swoją historię, kulturę i tradycję.
Stadion posiada wszelkie niezbędne pomieszczenia szatnie, łaźnie, gabinet lekarski, gdzie dyżury pełnią lekarze wojskowi.
Pod głównymi trybunami mieszczą sie tzw. kramy, gdzie można posilić się potrawami, od polskich tradycyjnych smakołyków po wyrafinowane smaki Orientu.
Bardzo ważna informacja dla przybywających kibiców, pod dworcem we Lwowie czy to taksówkarza czy fiakra należy spytać nie o Park Sportowy, ale pytamy o „Stadion za Rogatką Stryjską”, co pozwoli sprecyzować gdzie chcemy się dostać, a przewoźnik zobaczy w nas wiernego kibica i nie policzy dużo za kurs.

(BvT)