IGRALIŠTE GRAƉANSKOG-Zagrzeb

Igralište Građanskog to wielofunkcyjna arena sportowa miasta Zagrzeb. Posiada cztery trybuny, w tym jedną zadaszoną. Z racji swojego przeznaczenia obiekt posiada bardzo dobre zaplecze, oprócz szatni i innych pomieszczeń tj. szatnie i łaźnie. Wewnątrz obiektu znajduję się też sala do ćwiczeń gimnastycznych, która może służyć jako miejsce odpraw dla drużyn czy też jako sala konferencyjna.
Arena sportowa powstała w miejscu, gdzie od zawsze mieszkańcy Zagrzebia gromadzili się by uprawiać sport. Na początku obiekt był przeznaczony na ok. 2000 miejsc siedzących.
W roku 1920 kiedy to zaistniała szansa na organizacje ligi skupiającej drużyny z całej Monarchii, obiekt został przebudowany i obecnie posiada 11 000 miejsc.
Dla mieszkańców Zagrzebia wielkim rozczarowaniem okazał się premierowy start 1. Klasse, powodem oczywiście był brak zgłoszonej drużyny. Przez dwa sezony, kiedy to cała Monarchia pasjonowała się rozgrywkami ligowymi na gradańskim stadionie rozgrywane były mecz lig lokalnych i amatorskich.
Warto tu wspomnieć rzecz najważniejszą, cała inwestycja budowy i modernizacji areny sportowej miasta Zagrzeb została opłacona z datków i darowizn mieszkańców miasta.
Stąd nazwa obiektu. Właścicielami obiektu jest Towarzystwo Sportowe Purger.

(BvT)